Miejsce wydarzeń historycznych w okresie okupacji hitlerowskiej – 25 sierpnia 1944 roku, w czasie pacyfikacji Lasów Chojnowskich przez Niemców, w tym miejscu stoczona została walka oddziałów partyzanckich, w wyniku której zginęło 5 partyzantów i 4 osoby cywilne. W miejscu tym 18 września 1994 roku odsłonięto pomnik upamiętniający te wydarzenia. Na polanie tej stacjonowały oddziały „Rzeczpospolitej Chojnowskiej”, tu również uczniowie „Platerówki” biegali na wagary a „sympatie” na „spotkania”. W tym to urokliwym, pełnym tajemniczości lesie spotykają się po latach wychowankowie „Platerówki”.
W niedzielę 10 września 2006 roku, tu właśnie, odbyło się kolejne, wielopokoleniowe spotkanie, w którym uczestniczyło około 60 absolwentów i wychowanków Szkoły (niektórym towarzyszyły dzieci lub wnuczęta). Płonęły ogniska, piekły się kiełbaski, degustowano specjalności kuchni koleżanek i nalewki będące specjalnością kolegów. Rozlegał się śpiew piosenek naszej młodości, żołnierskich, partyzanckich , no i oczywiście nie zabrakło „małego białego domku” oraz „sokołów” - i to na wiele głosów. Było nam dobrze – niektórzy pozostali do zmierzchu, inni kontynuowali spotkanie w ogrodach mieszkającej w pobliżu naszej koleżanki Dzidki.
Jak zwykle spotkanie to zostało upamiętnione wpisem do naszej „Księgi Pamiątkowej” . Andrzej K. – swoją „złotą” myśl wyraził tak:
„ Gdzie słyszysz śpiew - Tam wejdź – Tam serce ludzie mają
Więc wierzaj mi - Są ludzie źli - Ci nigdy nie śpiewają „
Do zobaczenia na następnym spotkaniu
Krystyna Ośińska-Bruszewska (mat 1954), Irena Praczówna-Krowicka (mat 1953)