Tegoroczne spotkanie wielkanocne miało szczególnie uroczysty charakter odbywało się w roku jubileuszowym - osiemdziesięciolecia ufundowanego w 1929 roku sztandaru, i dziewięćdziesięciolecia nadania Szkole imienia Emilii Plater.
Spotkanie w "Platerówce" poprzedziła msza święta w koście parafialnym w Zalesiu Dolnym Przed rozpoczęciem mszy, zgodnie już ze zwyczajem kol. Irena Praczówna-Krowicka dokonała krótkiego wprowadzania. Poinformowała o szczególnym znaczeniu, dla wychowanków Szkoły im. E. Plater, tych wydarzeń:
"Zgodnie z wiekową już tradycją wychowankowie "Platerówki" spotkają się w okresie Świąt na wspólnej Mszy Świętej. Następnie udadzą się do swojej kochanej "Starej Budy" by składać sobie życzenia i cieszyć się możliwością bycia razem - jak za dawnych szkolnych lat.
W dzisiejszej mszy uczestniczą dwa sztandary: historyczny sztandar - osiemdziesięcioletni jubilat - ufundowany w 1929 roku, w dziesiątą rocznicę nadania Szkole imienia Emilii Plater, i jego młodszy kolega - obecny sztandar ufundowany w 2002 roku, roku reaktywowania Szkoły.
Na Sztandarach widnieją hasła - na pierwszym "W jedności siła" - na drugim "Tradycja i Nowoczesność".
Właśnie to przejście od historii do tradycji, przy zachowaniu jednolitych zgodnych działań oraz przyjmowaniu najnowszych zdobyczy wiedzy, stanowiło o sile i pozwoliło na wieloletnią działalność Szkoły imienia Emilii Plater, której korzenie sięgają 1865 roku.
W tych zmiennych, burzliwych okresach historycznych, zarówno ucisku caratu, okupacji hitlerowskiej jak i prześladowań komunistycznych - Szkoła zachowała ciągłość kierunków wychowawczych, prostych i klarownych: praca - wiedza - patriotyzm - koleżeństwo -życzliwość - umiłowanie piękna i kraju ojczystego. Mądre wspólne działania - Szkoła - Dom rodzicielski.
Dzięki wspaniałym nauczycielom, ich wiedzy i umiłowaniu swej pracy, Szkoła uzyskała wysoki poziom dydaktyczny i wychowawczy. Dała wielu wspaniałych naukowców, artystów, muzyków, lekarzy, a najważniejsze wspaniałych światłych ludzi.
My seniorzy, wychowankowie "Platerówki" dziękujemy naszym pedagogom za ich mądrość, wiedzę oraz poniesiony trud naszego wychowania.
Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy, obecni uczniowie Szkoły imienia Plater, będą kontynuowali te wspaniałe tradycje.
Pedagogom i uczniom Szkoły życzymy z całego serca, by również po latach tworzyli grono serdecznych przyjaciół, wspaniałych mądrych ludzi i wspominając czasy szkolne czerpali radość ze wspólnych spotkań. Tak im dopomóż Bóg."
W trakcie celebrowania uroczystej mszy świętej, pierwsze i drugie czytanie, czytał nasz kolega, znany aktor Czesław Bogdański, natomiast wspólną modlitwę kolega, lek. med. Leszek Hryniewicz.
Spotkanie w Szkole tradycyjnie już rozpoczął ks. Ireneusz Jędryszek, wspólną modlitwą i poświeceniem "wielkanocnego jadła". Następnie Czesław Bogdański, wraz z utworzonym spontanicznie chórem, zainicjował, a wszyscy podchwycili i wspólnie odśpiewali naszą, "pieśń Platerówki". Oczywiście korzystaliśmy ze wcześniej przygotowanych przez Krystynę Osińską tekstów. Ostanie słowa piosenki zagłuszał już szum składanych sobie życzeń, zaproszenia do degustacji przygotowanych smakołyków, i nieustanne co słychać? czy pamiętasz? itp., itd. ...
Uczestnicząca w spotkaniu delegacja przedstawicieli obecnej Szkoły im. Emilii Plater, w imieniu dyrekcji, nauczycieli i młodzieży złożyła uczestnikom życzenia i dokonała następującego wpisu do kroniki:
"Najlepsze życzenia Świąteczne dla wszystkich wspaniałych ludzi związanych z "Platwerówką" Dziękujemy, że jesteście Państwo wzorem dla młodzieży "
Atmosferę spotkania najlepiej przedstawiają i charakteryzują wpisy do Kroniki i serwis fotograficzny:
" Dziękuje za zaproszenie. Jestem wzruszony tym uroczystym spotkaniem. Spotkałem po latach swoich znajomych, koleżanki i kolegów. Jestem synem Pani profesor Niny Batusiewicz, która uczyła historii i języka francuskiego w "Platerówce. To wspaniale być wśród uczniów mojej Mamy i posłuchać wspomnień z "tamtych lat". Dziękuję organizatorom za wspaniałe spotkanie" - Wojciech Batusiewicz.
"Z okazji osiemdziesięciolecia sztandaru i dziewięćdziesięciolecia "Platerówki", życzę tej szkole wspaniałego przetrwania do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej". Pracowałam tu tylko jedną dziesiątą wieku tej szkoły (tj.1953-1062) - Helena Rucińska, matematyk, utrapienie dla humanistów.
"Miałam zaszczyt być w poczcie sztandarowym naszego osiemdziesięcioletniego jubilata. Jestem zaszczycona i szczęśliwa" - Basia Byszko ( mat. 1964)
Irena Praczówna-Krowicka (mat 1953)