Tradycyjnie już w okresie Św. Zmarłych odwiedzamy cmentarze i porządkujemy groby naszych zmarłych Profesorów, koleżanek i kolegów, zapalając znicze z umieszczonymi na nich "Emilkami", które stały się logo "Platerówki".
Cmentarze i miejsca pochówków naszych Profesorów podano na stronie internetowej "Stowarzyszenia" www.platerowka-stowarzyszenie.com.
Znicze na cmentarzach w Piasecznie, Jazgarzewie, Bródnie i Wólce Węglowej zapalili: Jadwiga Janikowska -Ziemnicka, B. Zieliński, Jolanta Ludwiczak-Pieniążek i Henryk Ludwiczak.
Na grobie prof. Tychmanowicz w Skolimowie złożyła kwiaty i zapaliła znicze Hanna Patkowska.
W tym roku dobiegają końca prace nad wydaniem książkowym dziejów naszej Szkoły. Wracamy więc pamięcią do tych, którzy tworzyli Jej fundamenty i historię.
Cmentarze: Powązkowski i w Laskach odwiedziły kol. kol. H. Patkowska, K. Osińska, I. Praczówna. Na grobie rodziny Szteinboków zapalono znicze, położono kwiaty, umieszczono nową informację o tym, kim była Emilia Szteinbokówna. Podano słowa jakimi zwracała się Pani Dyrektor w liście do swych uczennic: ".....Mało chyba jest tak szczęśliwych ludzi, którzy by otrzymywali tyle dowodów pamięci i życzliwości, co ja. Nie czuję się warta tego, bo przecież jako nauczycielka i dyrektorka spełniam tylko moją powinność, a że Was kochałam serdecznie, to pewnie dlatego, że dawałyście mi nawet jako dzieci tak dużo serca. Czułam się otoczona zaufaniem rodziców Waszych, Waszą miłością, a cóż może być milszego od tych wartości...."
Na cmentarzu Powązkowskim odwiedziłyśmy również groby prof. Patkowskiej i prof. Wierzejskiego oraz naszej koleżanki Barbary Pieślak (mat.1953) , kol. Adama Osińskiego -przewodniczącego Koła Absolwentów "Platerówki" (mat.1951) i kol. Izy Pietrzak (mat. 1952).
Na cmentarzu w Laskach uporządkowano grób prof. Janiny Znamirowskiej - naszej niezapomnianej polonistki, położono kwiaty, zapalono znicze z "Emilką" i umieszczono nową informację o tym kim była Janinia Znamirowska.
W roku ubiegłym (2008) dzięki staraniom I. Praczóny i B. Rydki ustawiono nowy Krzyż wykonany zgodnie z przyjętymi wymaganiami dla zabytkowego cmentarza w Laskach .
Wróciliśmy pamięcią do naszej zmarłej koleżanki Wiktorii (Dzidki) Wierzbickiej-Ostrowskiej (mat.1953) pochowanej na cmentarzu Komunalnym w Piasecznie i Zbyszka Burego, pochowanego na cmentarzu we Włochach.
To właśnie dzięki staraniom Dzidki i Zbyszka udało się odtworzyć wiele zniszczonych dokumentów dot. historii Szkoły (przy Jej likwidacji w 1967 roku) i doprowadzić do I Zjazdu Wychowanków i Absolwentów "Platerówki" w 1984 roku. W dużej mierze to dzięki Zbyszkowi utrzymywano stały, wieloletni kontakt z naszymi "Seniorkami", uczestniczono z historycznym sztandarem z 1929 roku (na którym widnieje orzeł w koronie) w rocznicowych mszach listopadowych w okresie reżimu komunistycznego, narażając się na restrykcje milicji i oddziałów ZOMO.
Groby te odwiedziły kol. K. Osińska i I. Praczówna w towarzystwie brata Zbyszka - Stanisława. Stanisław Bury, wraz z małżonką zaprosili nas do swojego domu w Zalesiu Dolnym, aby przy herbacie wspominać Zbyszka i oglądać pozostałe rodzinne pamiątki. Usłyszałyśmy ciekawą historię uratowania przez Zbyszka obrazu Matki Boskiej Obraz ten przez wiele lat znajdował się nad wejściem do modrzewiowej Kaplicy w Zalesiu Dolnym. Uczestniczył również w nabożeństwach, które przed laty odbywały się w budynku Szkolnym "Platerówki". Zobaczyłyśmy piękną metaloplastykę symboli narodowych, wykonaną wg projektu Zbyszka, przez żołnierzy z Jego oddziału.
Krystyna Osińska-Bruszewska (mat 1954), Irena Praczówna-Krowicka (mat 1953)